جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

بازار برق

مطابق با ابلاغیه شماره 200/19706/1402 مورخ 20/3/1402 معاون محترم برنامه ریزی و اقتصادی وزارت نیرو،  مصرف‌کنندگان با قدرت قراردادی بالای 1 مگاوات ملزم به تأمین برق مصرفی خود از ابتدای خرداد 1402، از طریق قراردادهای دوجانبه و معاملات در بورس انرژی می‌باشند.

مزایای خرید برق از توسعه انرژی متین

همچنین مطابق با ماده 16 قانون جهش تولید دانش بنیان، از ابتدای سال 1402 مشترکین با قدرت مصرفی بیش از 1 مگاوات مکلف هستند 1% از انرژی الکتریکی مصرفی خود را از طریق احداث نیروگاه تجدیدپذیر یا تابلوی سبز بورس انرژی و یا قرارداد دوجانبه با نیروگاه های تجدیدپذیر تأمین نمایند. مشترکین می ­توانند علاوه بر خرید 99% از انرژی اکتیو مصرفی خود، 1% برق سبز مشمول قانون را از شرکت توسعه انرژی متین، تأمین نمایند.

شرکت توسعه انرژی متین در حال حاضر برق بیش از 30 مشترک صنعتی را تأمین می نماید و با تجربه 17 ساله خود و بهره گیری از مهندسین‌ و متخصصین‌ زبده‌ و کارآزموده‌ در زمینه‌های‌ مختلف‌ صنعت‌ برق‌ قادر است طیف وسیعی از خدمات‌ مهندسي‌ و مشاوره‌اي مورد نیاز مشترکین صنعتی بشرح ذیل را ارائه دهد:

  • مشاوره و تهیه پروپزال فنی-اقتصادی
  • احداث نیروگاه های خورشیدی و حرارتی خود-تامین صنایع.
  • ممیزی انرژی و اجرای راهکار های کاهش مصرف انرژی

فرایند تامین برق برای مشترکین صنعتی

برای محاسبه سود خرید برق میتوانید با ارسال قبض برق خود به ایمیل شرکت توسعه انرژی متین آنالیز رایگان قبض برق و میزان سود خود را دریافت نمایید:

info@matinco.net

روش های تامین برق

انتخاب بهترین گزینه از بین روش­های موجود تامین برق (بورس، نیروگاه و خرده­فروش) یکی از چالش­های مشترکین صنعتی در فضای جدید پیش رو خواهد بود. آزادی عمل در تغییر پروفیل بار خریداری شده مصرف­کننده در طول دوره مصرف در کنار قیمت خرید ثابت سالیانه از جمله مواردی است که می­تواند تفاوت­های چشمگیری در ریسک و همچنین صرفه اقتصادی اینگونه قراردادها برای مصرف­کنندگان برق ایجاد نماید.

  • خرید برق از نیروگاه

معمولا در قالب بسته های مشخص و غیر قابل تغییر همراه با ضمانتنامه بانکی در ابتدای دوره­ی سالیانه خریداری میشود و مصرف کننده در صورت عدم مصرف انرژی همچنان ملزم به پرداخت بهای برق خریداری شده یا لااقل جرایمی می‌باشد. همچنین امکان تامین برق تجدید پذیر مورد نیاز صنایع وجود ندارد.

 

  • خرید از بورس انرژی

قبل از شروع دوره های ماهیانه انجام می‌گیرد و نیاز انجام پروسه‌های ماهیانه، خرید نقدی و همچنین مشخص بودن مقدار دقیق مصرف پیش از شروع دوره مصرف می‌باشد.

 

  • خرید از شرکت‌ توسعه انرژی متین

معمولا بدون ضمانتنامه های بانکی و نیز حذف روال زاید اداری نسبت به خرید از نیروگاه‌ها و بورس انرژی می باشد و با انجام پشتیبانی تمام وقت کارشناسان، نگرانی شرکت ها برای خرید از بخش خصوصی با توجه به آشنایی نداشتن به سازو کارها مرتفع می‌نماید و همچنین مشترکین می ­توانند علاوه بر خرید انرژی اکتیو مصرفی خود، برق سبز مشمول ماده 16 قانون جهش تولید دانش بنیان را نیز تأمین نمایند.